26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® odbędą się 26-29 października
Przed nami 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®, które 26-29 października w EXPO Kraków znów zgromadzą dziesiątki tysięcy miłośników literatury z całego kraju. Zwiedzający będą mieli możliwość udziału w licznych spotkaniach, prelekcjach oraz dyskusjach, zdobycia autografów od ulubionych autorów i powiększenia swojej domowej biblioteczki o nowe tytuły.
Mottem tegorocznej edycji jest cytat z wiersza Wisławy Szymborskiej Urodziny – „Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata”. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® są miejscem spotkań z literaturą z różnych stron świata, przestrzenią dla dialogu międzykulturowego i międzypokoleniowego, platformą wymiany pomysłów, myśli, doświadczeń i poglądów. Dlatego również w tym roku, pod koniec października na targach spotkają się ludzie z różnych środowisk, miast, krajów, w różnym wieku, których łączy jedno – wspólna pasja, jaką jest miłość do literatury. Tegorocznej edycji towarzyszą ważne dla polskiego rynku wydawniczego jubileusze takie jak 10-lecie przyznania Krakowowi tytułu Miasta Literatury UNESCO.
Fundacja Wisławy Szymborskiej wraz z księgarnią De Revolutionibus i marką Medicine zaprasza na stoisko D30 w Hali Wisła na zakupy jubileuszowe. Więcej o naszym stoisku tutaj
W czwartek 26 października o 14:00 zapraszamy do sali seminaryjnej Scena Hali Wisła, gdzie odbędzie się spotkanie z Joanną Szczęsną i Michałem Rusinkiem wokół książki Wisławy Szymborskiej „Zabawy literackie”. Rozmowę poprowadzi Georgina Gryboś.
Przed spotkaniem premierowo zaprezentujemy spot oparty na wierszu Szymborskiej. Jest to efekt współpracy Fundacji z nowym partnerem marką Yes.
Odwiedzający Targi Książki w Krakowie® będą mogli również obejrzeć wystawę „Sto lat! Wisława Szymborska”, która prezentuje najważniejsze etapy życia poetki i odpowiadające im cytaty z twórczości oraz wyklejanki, rysunki dziecięce, fragmenty niepublikowanych utworów prozatorskich i rękopisów zabaw towarzyskich. Autorką i redaktorką wystawy jest Joanna Gromek-Illg. Za warstwę wizualną odpowiada Witold Siemaszkiewicz.