szukaj

Wydarzenia


Kontakt

Fundacja Wisławy Szymborskiej ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków tel. 505 100 616 biuro@szymborska.org.pl
więcej... Kontakt

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najświeższe informacje, zapisz się do newslettera.
zapisz się

Wydarzenia – Bieżące

20.05.2013
Nominacje do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

Już niebawem poznamy tytuły książek pięciu poetów nominowanych do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej!

W najbliższą sobotę, 25 maja podczas konferencji prasowej o godz. 13.00 Fundacja Wisławy Szymborskiej ogłosi nominacje do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

W konferencji wezmą udział: Adam Pomorski – przewodniczący Kapituły nagrody, Paulina Małochleb – sekretarz nagrody oraz Michał Rusinek – prezes Fundacji.

Konferencję będzie transmitować TVN24.

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej ma charakter międzynarodowy, przyznawana będzie co roku za książką poetycką wydaną w języku polskim w roku poprzedzającym. Do nagrody zgłoszone mogą być tomy poetyckie wydane oryginalnie po polsku lub w przekładzie na język polski.

Na nagrodę składają się statuetka oraz 200 tys. złotych. Jeśli laureatem jest autor obcojęzyczny, nagrodę w wysokości 50 tys. złotych otrzymuje również tłumacz zwycięskiego tomu.

Nazwisko laureata nagrody zostanie ogłoszone w listopadzie 2013 w Krakowie podczas oficjalnej gali, która odbędzie się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

Więcej o nagrodzie na stronie internetowej FWS: www.szymborska.org.pl w zakładce Projekty/Nagroda im. Wisławy Szymborskiej,


© Wszystkie prawa zastrzeżone przez FWS 2012
Opracowanie – Prekursor
...