szukaj

Wydarzenia


Kontakt

Fundacja Wisławy Szymborskiej ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków tel. 505 100 616 biuro@szymborska.org.pl
więcej... Kontakt

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najświeższe informacje, zapisz się do newslettera.
zapisz się

Wydarzenia – Bieżące

28.06.2017
Wojciech Bonowicz w Liryce extra!
"Niestety, należę do tych poetów, którzy nie są w stanie „wysiedzieć“ wiersza. Wiersz musi sam do mnie przyjść. Ja mogę mu trochę pomóc (patrz wyżej), ale w zasadzie inicjatywa nie należy do mnie. Stałe godziny pracy miałyby sens tylko w jednym przypadku: gdyby stać mnie było na własne biuro w centrum." - tak o "zawodzie poety" wypowiada się Wojciech Bonowicz, poeta, autor książek dla dzieci, dziennikarz, redaktor.

Na stronie internetowej projektu Liryka extra można przeczytać jego wiersze po polsku i po niemiecku: 

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/kul/dos/lyr/bon/bon.html


"Liryka extra/ausgezeichnet lyrik" to polsko-niemiecka antologia współczesnej poezji online. Projekt powstał przy współpracy Fundacji Wisławy Szymborskiej, Instytutu Goethego oraz Literaturwerkstatt Berlin.

Każdy rozdział projektu to nie tylko nowe utwory liryczne - poeci opowiadają również o swoich receptach na pisanie, o sposobach na dobry wiersz i źródłach nowych pomysłów. Wierszom towarzyszą animacje przygotowane przez artystów sztuk wizualnych oraz przekłady renomowanych tłumaczy poezji.

Do tej pory w ramach projektu została przedstawiona twórczość Krystyny Dąbrowskiej, Justyny Bargielskiej, Jana Wagnera, Dagmary Kraus, Jacka Dehnela, Kerstin Preiwuβ, Tomasz Różyckiego, Toma Schulza, Jacka Podsiadły, Uljany Wolf, Danieli Seel i Marty Podgórnik.

Patronami medialnymi projektu jest Instytut Książki oraz portal Xięgarnia.pl

fot. Anita Ponikło
© Wszystkie prawa zastrzeżone przez FWS 2012
Opracowanie – Prekursor
...