szukaj

Wydarzenia


Kontakt

Fundacja Wisławy Szymborskiej ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków tel. 505 100 616 biuro@szymborska.org.pl
więcej... Kontakt

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najświeższe informacje, zapisz się do newslettera.
zapisz się

Wydarzenia – Bieżące

19.04.2017
Konferencja prasowa

Ogłoszenie nominacji do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej 2017

Zapraszamy na konferencję prasową 26 kwietnia 2017, podczas której zostaną ogłoszone nominacje do 5. edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.
W konferencji udział wezmą: Michał Rusinek (prezes Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej), Andrej Chadanowicz (członek kapituły Nagrody), Paulina Małochleb (sekretarz Nagrody), Andrzej Kulig (Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta), Olga Brzezińska (prezes Fundacji Miasto Literatury) oraz Robert Piaskowski (Zastępca Dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego ds. Programowych).

Konferencja odbędzie się o godz. 12.00 w Domu Mehoffera (oddz. MNK) przy ul. Krupniczej 26.

W 5. edycji konkursu Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach:

1. za tom wydany w 2016 oryginalnie w języku polskim

2. za tom autora zagranicznego przetłumaczony na język polski i wydany w 2016 (tutaj uhonorowany zostanie także tłumacz/tłumacze zwycięskiego tomu wierszy)

10 czerwca 2017 podczas Festiwalu Miłosza, na uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków zostaną ogłoszone nazwiska laureatów w obu kategoriach.

W 2017 roku Nagroda im. Wisławy Szymborskiej zostanie przyznana po raz piąty. W poprzednich latach otrzymali ją: Krystyna Dąbrowska za tom Białe krzesła i Łukasz Jarosz za tom Pełna krew (2013), Julia Hartwig za tom Zapisane (2014), Roman Honet za tom świat był mój i Jacek Podsiadło za tom Przez sen (2015) oraz Jakub Kornhauser za tom Drożdżownia i Uroš Zupan za tom Niespieszna żegluga (2016).

Konkurs dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków

© Wszystkie prawa zastrzeżone przez FWS 2012
Opracowanie – Prekursor
...