szukaj

Wydarzenia


Kontakt

Fundacja Wisławy Szymborskiej ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków tel. 505 100 616 biuro@szymborska.org.pl
więcej... Kontakt

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najświeższe informacje, zapisz się do newslettera.
zapisz się

Wydarzenia – Bieżące

24.11.2014
Konkurs "Type Szymborska" rozstrzygnięty!

Konkurs adresowany był do młodych twórców i absolwentów szkół artystycznych. Jego celem było stworzenie kroju pisma, który najlepiej będzie oddawał ducha poezji Noblistki. Poprzednia edycja konkursu zaowocowała krojem literniczym nawiązującym do twórczości innego poety, Czesława Miłosza (czcionka Milosz).

Prace oceniało międzynarodowe jury, w skład którego weszli artyści, projektanci graficzni i typografowie (Ewa Satalecka, Pilar Cano, Verena Gerlach, Robert Oleś i Martin Majoor).

Główną nagrodę w wysokości 10 000 złotych jurorzy przyznali Radosławowi Łukasiewiczowi.

Opracowany przez niego krój pisma jest dostosowany do tradycyjnego druku, jak i do czytania na nośnikach elektronicznych. Będzie dostępny w domenie publicznej.

Radosław Łukasiewicz pochodzi z Kalisza, jest absolwentem grafiki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu - w 2013 roku obronił dyplom (z wyróżnieniem) na kierunku grafika warsztatowa ze specjalności serigrafia, w pracowni prof. Mirosława Pawłowskiego w UMK. Zajmuje się projektowaniem graficznym w ścisłym powiązaniu z liternictwem.

Organizatorami konkursu byli: Fundacja Miasto Literatury, Fundacja Wisławy Szymborskiej wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Fundacją Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie konkursu:
www.typeszymborska.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone przez FWS 2012
Opracowanie – Prekursor
...