szukaj

Wydarzenia


Kontakt

Fundacja Wisławy Szymborskiej ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków tel. 505 100 616 biuro@szymborska.org.pl
więcej... Kontakt

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najświeższe informacje, zapisz się do newslettera.
zapisz się

Wydarzenia – Bieżące

29.10.2014
Justyna Bargielska w "Liryce extra"

Justyna Bargielska w swoich wierszach rozsadza przyzwyczajenia językowe, stwarza nieoczywiste i zaskakujące metafory, przyprawione surrealistycznym humorem. Poetka łamie liczne tabu dotyczące miłości, zdrady, kobiecości, macierzyństwa. Językiem połamanym, gwałtownym, sprawiającym czasem wrażenie naiwnego mówi o sprawach niezwykle intymnych i bolesnych.

Justyna Bargielska, poetka i prozaiczka to kolejna bohaterka odsłony projektu „Liryka extra/ausgezeichnet liryk”. Do lektury jej wierszy (w oryginale i w tłumaczeniu na język niemiecki) oraz mini-wywiadu o tworzeniu poezji zapraszamy tutaj:

http://www.goethe.de/ins/pl/lp/kul/dup/lit/lyr/pl13222826.htm

"Liryka extra/ausgezeichnet liryk" to pomysł na polsko-niemiecką antologię współczesnej poezji online. Projekt powstał przy współpracy Fundacji Wisławy Szymborskiej, Instytutu Goethego oraz Literaturwerkstatt Berlin.

Do udziału w projekcie zaproszonych zostało pięciu polskich i pięciu niemieckich poetów, których dorobek został już dostrzeżony w ich krajach: Krystyna Dąbrowska, Justyna Bargielska, Jacek Dehnel, Jacek Podsiadło, Tomasz Różycki oraz Jan Wagner, Uljana Wolf, Tom Schulz, Dagmara Kraus i Kerstin Preiwuss.

Co dwa tygodnie prezentujemy na przemian polskich i niemieckich autorów. Każdy rozdział projektu to nie tylko nowe utwory liryczne - poeci opowiedzą również o swoich receptach na pisanie, o sposobach na dobry wiersz i źródłach nowych pomysłów. Wierszom towarzyszyć będą animacje przygotowywane przez artystów sztuk wizualnych oraz przekłady renomowanych tłumaczy poezji.

Patronat medialny:

 

Instytut Książki                                                               Xiegarnia.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone przez FWS 2012
Opracowanie – Prekursor
...