szukaj

Projekty


Kontakt

Fundacja Wisławy Szymborskiej ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków tel. 505 100 616 biuro@szymborska.org.pl
więcej... Kontakt

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najświeższe informacje, zapisz się do newslettera.
zapisz się

Informacje ogólne

Wolę kino

 Wolę kino. Konkurs na film krótkometrażowy o poezji

Wolę kino to cytat z wiersza Wisławy Szymborskiej Możliwości.
Chcemy zachęcić wszystkich, którzy kręcą filmy, do opowiedzenia, czym dla nich jest radość – pisania i czytania poezji. Opowiedzenia o tym, w jaki sposób poezja kształtuje ich życie, kim jest ich ulubiony polski twórca.
Konkurs skierowany jest do profesjonalistów oraz amatorów, twórców działających w pojedynkę oraz ekip filmowych, wszystkich, którzy w swoim życiu przeczytali chociaż jeden wiersz.
Celem konkursu jest popularyzowanie poezji wśród młodych odbiorców.
Organizatorem konkursu są Fundacja Wisławy Szymborskiej oraz Kino pod Baranami.

W jury konkursu zasiadają:
- Michał Rusinek − prezes Fundacji, długoletni sekretarz Wisławy Szymborskiej.
- Tadeusz Sobolewski – krytyk filmowy. Ukończył polonistykę na UW. Od 1972 pisze o filmie. Pracował w tygodniku "Film" (1974-81), następnie w miesięczniku „Kino”, gdzie w latach 1990-94 był redaktorem naczelnym. Obecnie recenzent filmowy „Gazety Wyborczej”.
- Maciej Starczewski – reżyser, producent. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i student Szkoły Andrzeja Wajdy. Od 10 lat związany z telewizją TVN 24. Autor filmów dokumentalnych („Rzeka”, „Dzieci z Litzmannstadt Getto”, „Błogosławieństwo”), reportaży, audycji radiowych i telewizyjnych („Kronika Filmowa TVN 24”). Twórca i prezes Fundacji „Republika Marzeń”.

Wymagania techniczne:
Zgłoszenia należy przysyłać od 22 kwietnia do 27 maja, czas trwania filmu nie może przekraczać 10 minut. Przyjmujemy filmy nakręcone dowolnym sprzętem (nawet telefonem komórkowym), w proporcjach 16:9, w rozdzielczości HD 1920x1080.

Nagroda dla najlepszego filmu: 5 tysięcy złotych

© Wszystkie prawa zastrzeżone przez FWS 2012
Opracowanie – Prekursor
...