szukaj

Projekty


Kontakt

Fundacja Wisławy Szymborskiej ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków tel. 505 100 616 biuro@szymborska.org.pl
więcej... Kontakt

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najświeższe informacje, zapisz się do newslettera.
zapisz się

Fundusz pomocy

Fundusz Zapomogowy powstaje z dokonywanych, na mocy uchwały Zarządu Fundacji, corocznych odpisów na Fundusz z dochodów Fundacji z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w roku poprzedzającym dokonanie danego odpisu oraz darowizn przekazanych na ten cel.
 
O zapomogę mogą się starać pisarze i tłumacze literatury, którzy znaleźli się nagle w trudnej sytuacji życiowej z przyczyn losowych. Zapomoga była przyznawana od 2013 roku, dwa razy w ciągu roku – wiosną i jesienią, a od 2018 raz do roku - jesienią.
Zapomogę przyznaje Komisja Zapomogowa, w której skład wchodzą:
  • Ireneusz Kania
  • Bożena Ptak
  • Iwona Smolka
  • Jan Strządała
  • Beata Szymańska
  • Teresa Walas – przewodnicząca

Zapomoga przyznawana jest na wniosek zainteresowanego pisarza lub tłumacza literatury, SPP, Pen-Clubu, Instytutu Książki, innych związków zrzeszających ludzi pióra oraz organizacji działających na rzecz środowiska literackiego lub translatorskiego.

Wnioski można składać do 15 października.

Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające potrzebę uzyskania zapomogi z powodu trudnej sytuacji materialnej oraz fakt wystąpienia zdarzenia losowego, a także wykaz publikacji oraz krótki biogram.
 
Darczyńcy mogą zasilać Fundusz pomocowy, wpłacając pieniądze na konto:
73102028920000560204932267

 
Załączniki:
Oświadczenie o stanie majątkowym - zał. nr 1 Zgoda na przetwarzanie danych osobowych - zał. nr 2 Wniosek o przyznanie zapomogi - zał. nr 3 Regulamin Funduszu Zapomogowego

© Wszystkie prawa zastrzeżone przez FWS 2012
Opracowanie – Prekursor
...